Wizard’s Way: Волшебна куќа во која секоја соба е посветена на Хари Потер

21 ноември, 20210
62185288

Добредојдовте во волшебната куќа наречена Wizard’s Way, која се наоѓа во населбата Champion’s Gate во градот Орландо, Флорида. Вклучува осум тематски спални соби инспирирани од книгите за Хари Потер.

Куќата е во сопственост на Loma Homes која го преуреди секој агол за да се чувствувате како да сте во земја на чуда, магија и фантазија.

Има неверојатни кревети и други парчиња мебел, амбиентална музика и специјално дизајнирани светла кои придонесуваат за целото искуство како да сте во Хогвортс.

Во кој дом припаѓате? Грифиндор, Хафлпаф, Равенклав или Слитерин? Не грижете се бидејќи ќе најдете спална соба по ваш вкус во оваа спектакуларна магична куќа со пет бањи, голема кујна и прекрасна трпезарија.

Čarobnjakov put nadahnut je pričom o Harryju Potteru

Кога сакате да се забавувате, има приватен базен, кино, сала за билијард, но и пристап до одморалиштето Champion’s Gate, кое вклучува воден парк, фитнес сали, игралиште за одбојка на плажа, ресторани, кафулиња и друга разновидна забава.

Патот на Волшебникот може да прими максимум 16 луѓе истовремено, што го прави идеален избор за поголеми семејства или друштва кои се љубители на магија.

Се изнајмува преку онлајн платформата Airbnb по цена од околу 640 евра за ноќевање. Погледнете што нуди во фотогалеријата.

Wizards Way na Floridi - 9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris