24 години по смртта на принцезата Дијана, откриени се нејзините последни зборови! Му се обратила на Господ…а потоа тој ја фатил за рака и…

22 јуни, 2021
283195_untitled-3_f

Поранешниот шеф на Скотланд Јард Џон Стивенс откри дека морал да го испрашува принцот Чарлс (72) за време на истрагата за сообраќајната несреќа во која загина принцезата Дијана.

Имаше сомневања дека несреќата може да била испланира, а бележникот на Дијана од 1995 година го навестуваше тоа.

– Мојот сопруг планира автомобилска несреќа, откажување на кочниците и сериозна повреда на главата – напишала Дијана, која се сомневала дека Чарлс сакала ѝ да го стори тоа за да може да се ожени со поранешната дадилка на принцот Вилијам (39) и принцот Хари (36) .

Јавноста дозна за обвинението во 2003 година, шест години откако Дијана почина. Стивенс рече дека исто така морал да го испрашува Чарлс за време на неговата тригодишна истрага за смртта на Дијана, бидејќи тој бил отиден таму со докази. Тој рече дека Чарлс не бил испрашуван како осомничен, туку како потенцијален сведок.

Мерцедесот со кој се возела Дијана таа вечер влета во тунел во Париз, а нејзиното момче Доди Ал Фајед и Хенри Пол беа прогласени за мртви на самото место. И покрај итната операција, нејзината состојба брзо се влоши и Дијана почина подоцна во болницата во Париз.

Сега, скоро 24 години по трагедијата, на британскиот портал му се обрати и Ксавиер Гурмело, пожарникар кој беше меѓу првите кој беше на местото на несреќата. Тој рече дека на почетокот не сфатил дека ѝ помага на Лејди Ди и дека му се чинело дека сè е во ред со неа, но рече дека не можел да верува во тоа што го гледал.

– На англиски јазик таа рече „О Боже, што се случи?“. Можев да го разберам тоа, па се обидов да ја смирам, ја фатив за рака – ги раскажа Гурмело последните зборови на принцезата.

Откако ја извадил од автомобилот, Дијана била пренесена во брзата помош, а потоа во болницата, каде набргу починала поради повредите.

Истрагата на Скотланд Јард утврдила дека несреќата била предизвикана од невнимателно возење, а патниците починале поради неносење појаси. Така Чарлс официјално се ослободи од сите сомнежи, но тоа не ги спречи луѓето да продолжат да веруваат дека кралското семејство е виновно за смртта на Дијана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi