25 факти за серијата „Сексот и градот“ кои можеби не сте ги знаеле досега

15 мај, 2021
241819_profimedia0585571371_ls

„СЕКСОТ И ГРАДОТ“ СЕРИЈА: Овие 25 факти можеби сѐуште не сте ги слушнале

1. Сексот и градот е единствената серија на кабелската телевизија која освои Еми награда за најдобра хумористична серија во 2001 година.

2. Финалето на ТВ серијата требаше да заврши, а никој од актерите не знаеше дека ќе следат уште два филма.

3. Кери требаше да биде бринета, но продуцентите во последен момент се предомислија.

4. Станот во кој живееше Кери беше продаден за 9,65 милиони долари.

5. Сара Џесика Паркер знаеше да носи штикли и до 18 часа за време на снимањето.

6. Последната епизода беше снимена само четири дена пред емитувањето.

7. Ѕверот и Кери не требаше да завршат заедно, првичната идеја на серијата беше дека жените на крајот не наоѓаат среќа во бракот.

8. Сара Џесика Паркер задржа околу 70 проценти од облеката што ја носеше Кери. Практично!

9. „Сексот и градот“ се базира на истоимената книга на Кенди Бушнел, која претставува збирка есеи засновани врз нејзиниот живот и животот на нејзините пријателки. Таа ги продала правата за 60 илјади долари.

10. Сара Џесика Паркер стана извршен продуцент на серијата во 2001 година, со што нејзината плата се зголеми на три милиони долари по епизода.

11. Продуцентите ѝ ја понудија на Ким Катрал улогата на Саманта пет пати пред актерката конечно да ја прифати.

12. Сара Џесика Паркер и Ким Катрал не се согласуваа и не беа пријателки надвор од сетот.

13. Познатата англиска дизајнерка Вивиен Вествуд ја дизајнираше венчаницата на Кери во првиот филм.

14. Коктелите кои се појавуваа многу често во серијата и обележуваа многу култни сцени, не содржеа алкохол.

15. Сара Џесика Паркер првично не сакаше да ја прифати улогата на Кери затоа што има клаузула што ја исклучува голотијата.

16. Луксузна продавница за накит Tiffany & Co не дозволи серијата да се снима во вистинска продавница од безбедносни причини.

17. Петтата сезона има само 8 епизоди затоа што Паркер беше бремена во реалниот живот.

18. Улогата што ја игра Метју Меконахи првично е напишана за Алек Болдвин, но тој ја одбил.

19. Адресите на Кери, Саманта, Шарлот и Миранда се лажни.

20. На Викторија Бекам ѝ беше понудена споредна улога во серијата, но таа ја одби.

21. Ниту еден од главните ликови не носи иста облека двапати во текот на целата серија.

22. На Сара Џесика Паркер ѝ помогнаа на петмина за да прошета во прекрасниот фустан на Версаче во последната епизода од шестата сезона.

23. Крис Нот, кој го игра ликот Ѕверка, ја мрази серијата затоа што, како што вели, не може да поднесе „слатки“ работи.

24. Шестата сезона требаше да биде последна.

25. Авторот на книгата изјави дека го избрала името Г-дин Биг затоа што верува дека ликот има „одлична“ личност и сите го забележуваат веднаш штом влезе во просторијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi