И цел живот на грб да те носам, пак должна ќе ти останам: Сузана Турунџиева го прослави 80 роденден на мајка си

1 април, 2021
turundzieva

Македонската пејачка и водителка Сузана Турунџиева напиша емотивна посвета за 80.роденден на мајка ѝ.

Благодарна за сите овие години што била покрај неа и кога никој друг немало таа и посака уште долг живот. Заедно со пораката Сузана сподели и фотографија од мајка ѝ заедно со Атиџе Муратова. „Мојата мајка е таква мајка, да, кога зборувам за неа треба да стојам простум.

Што би рекла наша Атиџе: Мајката, и цел живот на грб да ја носиш, пак должен ќе ѝ останеш. Среќен 80. ти роденден мајко моја, ти благодарам што беше до мене и тогаш, кога околу мене немаше никој. Биди ми тука уште многу долго, вели Турунџиева.

Лани во интревју за Репортер, Сузана ни раскажа за нејзината мајка како најголема потпора во сите тешки мигови. „Колку да и беше тешко таа секогаш занеше како мене да ме утеши. И тогаш кога некој требеше нејзе да ја утеши. Таа е мојот херој, по се она што ни го приреди животот“’, ни рече тогаш Турунџиева.

Преземено од reporter.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi