„5 омилени фотки од моето детство“ со Васил Гарванлиев" /> „5 омилени фотки од моето детство“ со Васил Гарванлиев – popara.mk
vasil

Како мал вели дека бил „мало ѓаволче“ со опашки позади на косата. Генерациите родени во 80-тите со сигурност го помнат по неговиот хит од Златно Славејче – „Марионка“.

5-omileni-fotki-od-moeto-detstvo-so-vasil-garvanliev-01.jpg

Васил Гарванлиев ни раскажува за неговото детство: „Бев среќен. Љубопитен. Креативен. Бунтовник. Многу си игравме во маало – секоја вечер се собиравме сигурно по 20-тина деца.

Детството ми беше исполнето со многу љубов. Најважните лекции од дома ми беа:

1. Да сакам – и да се сакам себеси.

2. Да ценам – и да се ценам себеси.

3. Да почитувам – и да се почитувам себеси.

За CRNOBELO.com ги споделува неговите 5 омилени фотки од детството:

1. Љубов (баба, Васил, Тино, дедо). Пораснав со љубов – многу многу љубов.

5-omileni-fotki-od-moeto-detstvo-so-vasil-garvanliev01.jpeg

2. Радост (Васил, Тино, Вики). Нема нешто поубаво од среќни спомени од детството.

5-omileni-fotki-od-moeto-detstvo-so-vasil-garvanliev02.jpeg

3. Привилегија (Раде Шербеџија, Васил). Славата од мал ми даде шанси да застанам на иста сцена и ниво со легендите во музичкиот свет.

5-omileni-fotki-od-moeto-detstvo-so-vasil-garvanliev03.jpeg

4. Дома (Васил – промоција на албумот Мојата Ѕвезда Малечка). Каде се осеќам дома? На сцена. Оваа прва голема промоција ќе ја паметам цел живот. (Специјални гости, полна сала, луда енергија полна со музика)

5-omileni-fotki-od-moeto-detstvo-so-vasil-garvanliev04.jpeg

5. Искуство (Марионка). 4- те фестивали пред да наполнам 10 години се искуството кое ми овозможи да имам сила и самодоверба на моите најголеми настапи до сега.

5-omileni-fotki-od-moeto-detstvo-so-vasil-garvanliev05.jpeg

Преземено од crnobelo.com

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris