9 години беше со жена и тогаш призна дека е геј: Еве како живее Рики Мартин денес! (ФОТО)

12 мај, 2021
рики 9 години

Во декември оваа година, Рики Мартин ќе наполни 50 години и ќе ги пречека подготвени. Неодамна ги изненади своите обожаватели со фотографија на Инстаграм – темната брада ја осветли бела. „Кога ви е здодевно, променете ја бојата“, напиша тој под сликата. Иако фановите не сакаат да го гледаат својот секси херој во вакво издание, тие знаат дека Мартин е склон кон такви ексцеси.

Рики е сè уште во топ форма, мускулест и затегнат, иако пандемијата ги заклучи него и неговото семејство дома во Лос Анџелес и Порторико и го одложи издавањето на неговиот нов албум.

Татковството целосно ја смени најголемата sвезда на латинската поп музика, бидејќи тој е толку лојален на своите деца што со себе го зеде и најстариот Матео, кој има 12 години, на Греми наградите во Латинска Америка.

А кој би рекол пред 20 години дека ќе го гледаме Рики како супер татко …

Кога во 1999 година се појави музичкото видео за „Living La Vida Loca“, светот беше во транс. Во црни кожни панталони, вртејќи со колковите, убав млад човек со дупка во брадата пееше за убавината и лудилото на животот, носејќи им здив на жешките плажи на Латинска Америка и мирис на диви палми. Така, Рики Мартин ги прескокна сите ѕидови и бариери и го внесе латинскиот звук во американската и светската продукција. Тој беше тој што им ја отвори вратата на Џенифер Лопез, Шакира, Енрике Иглесијес … Пред нив беше пазар желен за нов звук, а тој беше толку убав и секси. Пееше толку заразно што продаде 120 милиони плочи и стигна до секоја точка на планетата.

Младиот човек роден во Сан Хуан веќе имаше одлична кариера зад себе во групата Менудо, која се состоеше од момче тинејџер. Веќе на шестгодишна возраст, тој снимаше реклами за телевизија и имаше огромна поддршка од големото семејство. Иако неговите родители се разведоа кога тој имаше две години, Рики беше опкружен со неговите браќа, баби и роднини од двете страни. Веројатно од тука потекнува неговата желба да основа семејство.

Студирал глума и пеење во Њујорк, го совладал англискиот јазик и по успехот на неговите први соло албуми, го издал „Вуелве“, во кој се наоѓала песната „Ла Копа де ла Вида“ – која ја отпеал на СП 1998 во Франција и доделени награди.Греми. Тој предизвика целосно лудило и препознавање на такви starsвезди како Стинг и Мадона. „Living La Vida Loca“ стана поп феномен, а потоа дојдоа „She Bangs“, „Maria“ и безброј други, испеани на шпански и англиски јазик. Тој глумеше во мексикански серии, а на Бродвеј 11 недели играше и во „Сиромашните луѓе“ на Виктор Хуго.

Целата прва деценија на овој век ја одбележа Рики Мартин. За жените ширум светот, тој беше секс симбол, најубавото машко суштество на планетата. Малкумина знаеја дека тој припаѓа на геј популацијата се додека не го објави тоа јавно во 2010 година.

“Горд сум што објавувам дека сум среќен хомосексуалец. Благословен сум со тоа што сум”, напиша тој на својата веб-страница.

Дури и помалку знаеше светот дека во тоа време Мартин веќе беше татко на две прекрасни близнаци, Матео и Валентино, кои ги доби со помош на сурогат мајка во 2008 година. Неговото тогашно момче Карлос Гонзалес Абел, финансиски советник, беше на почетокот не беше воодушевен што има момче со семејството, но тој сепак ги засака во синовите на Рики и тие често ги гледаа сите заедно на прошетка. Тие раскинаа во 2014 година, по пет години врска и останаа добри пријатели.

Откако раскина со Карлос, Рики не бараше друг партнер.

“Првата година кога бев сам со децата беше лудило. Имав темни кругови под очите до колена, но тоа беше најубавата година во мојот живот. Сите сме луѓе, пишува во нашите гени да создадеме семејство. Моите деца патуваат насекаде со мене затоа што имав стратегија како ќе изгледа сè кога ќе ги добијам. Имам две момчиња и не можам да внесувам разни мажи секој ден во куќата “, им се довери тој на таблоидите.

Потоа следната година се сретна со 13-годишниот Жван Јосеф, шведски модерен сликар со сириско потекло. Рики ја објави свршувачката со него во шоуто Елен Деџенерис во 2016 година, а две години подоцна се венчаа. На крајот на истата година, тие станаа родители на преслатката Лусија.

„Пресреќни сме поради ова sвездено бебенце и едвај чекаме да видиме каде сѐ ова ќе не однесе“, објави Мартин на Инстаграм. “Браќата ја обожаваат, јас и Гван сме заљубени во неа. Тој ја нарекува Лулу, а јас ја нарекувам ,,светлина на моите очи”.

Веднаш по Луција, во 2019 година им се роди Рен, кој, како и сите претходни деца, се роди со помош на сурогат мајка.

„Жван и јас сакаме да посвоиме уште десет деца“, рече тој. Но, кога ќе почнат да плачат наутро, мислам дека четири се доволни, Рики често се шегува.
Матео најмногу наликува на Рики од помладите денови, тој е убав и дружеубив, сака да фотографира на црвениот тепих и може да го критикува својот татко ако не пее или не свири нешто добро.

Татковството и геј ориентацијата не ѝ пречеа на кариерата на Мартин.

Тој издаваше албум по албум, освои Греми награди, доби sвезда на Холивудскиот тротоар на славните, водеше неколку реални шоуа и ја играше улогата на Антонио Дамико, долгогодишно момче на Џани Версаче, во серијата „Американска криминална приказна“ … Како повеќето славни лица се занимава со хуманитарна работа и правата на ЛГБТ луѓето.
Го сакаат и помладите генерации, но малку постарите се сеќаваат каков наплив на адреналин беше кога првпат се појави.

Без оглед на тоа што во последно време работи помалку заради семејни обврски, убавиот Рики Мартин беше и останува буквално најголемата латиноамериканска поп-sвезда!

Пред да објави дека е хомосексуалец, долго време се шпекулираше на социјалните мрежи дека Рики се крие зад жените за да не се дознае неговата сексуална ориентација.

Фактот дека се забавувал и живеел со мексиканската ТВ водителка Ребека де Алба повеќе од девет години зборува во прилог на тоа. „Таа жена беше неверојатна“, рече Рики за неа. “Таа беше силна. Знаеше дека сум геј, но останавме заедно. Кога раскинавме, јас само работев, работев и ништо друго”.

Во неколку наврати, Мартин вели дека е бисексуалец и дека постои можност да биде со жени доколку му се допаднат. Тој повеќе не разговара со Ребека, иако секогаш зборува за неа со огромна почит.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi