Адел и Симон поделиле вистинско богатство од 140 милиони фунти

7 март, 2021
profimedia-0517749214

Пејачката и директорот и официјално се разведоа

Британската музичка sвезда, 32-годишната Адел и поранешниот сопруг Симон Конечки го финализираа разводот по скоро две години раздвоеност. Пејачката и 46-годишниот директор на добротворната организација сега официјално се разведоа, пишува US Weekly, кој објави дека во четвртокот потпишале спогодба на суд, според која ќе делат богатство од 140 милиони фунти.

Американските медиуми тврдат дека Адел и Симон во февруари доставиле „пакет со побарувања“, во кој ги утврдиле своите права на имотот на заедницата, а пејачката наводно побарала стручна помош за управување со условите на разводот.

„The Sun“ објави дека, иако разделбата се сметала за мирна, биле користени медијатори за преговори за одредени делови од парницата. Парот имаше имот од 34,7 милиони фунти, меѓу богатството од 140 милиони фунти, кое во голема мера беше создадено на страшно успешната кариера на Адел, а претходно се согласија да имаат заедничко старателство над нивниот осумгодишен син Ангел. „Првото нешто за што се согласија е поделбата на старателството и оттогаш тоа е фер поделба на остатокот од нивните брачни финансии. За среќа, тие успеаја да стигнат до крајот на судската постапка без клевети и скандали, што им овозможува да останат во коректни односи во иднина “, изјави неименуван извор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris