Актерот призна: „Пушам трева по цел ден“

19 јуни, 2021
profimedia-0381522848

Тоа е љубов која се негува со години

Додека во некои земји е дозволена таканаречената рекреативна употреба на марихуана, во Македонија нејзината потрошувачка е сè уште нелегална. Патем, луѓето го користеле конопот барем во последните шест илјади години. Меѓу нив имаше и голем број sвезди, вклучувајќи го и актерот Сет Роџен, кој неодамна отворено призна дека „пуши трева по цел ден“.

Имено, актерот како гостин во британското шоу „Добро утро Британија“ откри дека пуши трева цел ден, но дека не е љубител на алкохол поради калории и мамурлак. Тој толку многу ужива во потрошувачката на марихуана што е ко-сопственик на „Хаусплант“. Уште во 2019 година започнал да произведува своја марихуана, но и додатна опрема со која искуството е сосема посебно.

Претходно, Сет зборуваше за тоа зошто сака да биде секогаш под дејство на марихуана. „Само сакам да се чувствувам така. Тоа е само алатка што ја користиме за да го направиме нашето искуство поубаво, а на некои им се потребни тие алатки многу повеќе од другите. За мене, тоа е како чевел. За вас, тоа може да биде како очила за сонце. Не се сите исти. Ако некој мисли дека не треба да пуши трева? Одлично. Исто е како некој да ми каже да не носам очила. „Мазел тов! Не носете очила“, објасни тој во свој стил.

Таткото на актерот рече дека Сет како дете живеел со недијагностицирано пореметување на дефицитот на внимание со одредени промени во исхраната. Како што откри Марк, „чудото од марихуана“ било единственото нешто што го релаксирало. Така, животот на Роџен можеби ќе беше поинаков, ако тревата не влезеше во неговиот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi