Алекс шокиран од веста, а што мисли Џенифер Гарнер за романсата на Џеј Ло и Бен Афлек?

13 мај, 2021
BeFunky-collage

Фановите на Бенифер не можат да ја сокријат својата среќа откако во медиумите се рашири веста дека Бен и Џенифер се повторно заедно. Скоро две децении откако раскинаа, се чини дека страста меѓу нив повторно се разгоре. Седумнаесет години откако ја раскинаа свршувачката, и само еден месец откако 51-годишната Лопез раскина со нејзиниот поранешен свршеник и партнер Алекс Родригез, тие заедно отидоа во клубот Јелоустоун каде останаа една недела. Откако се знаеше дека Алекс е шокиран од сè, се чекаше реакцијата на поранешната сопруга на Бен Афлек, Џенифер Гарнер, што се случи токму тоа.

Како што истакна инсајдер од Е! Вести, Џенифер е насочена кон децата, 15-годишната Виолет, 12-годишната Серафина и деветгодишниот Самуел. „Таа се обидува да го живее својот живот и да ги воспитува нивните деца. Љубовниот живот на Бен е последното нешто за што размислува. Нејзиниот фокус е насочен кон децата, нивната среќа и здравиот однос со нивниот татко Бен“, објасни изворот кратко и јасно. Што мисли за тоа дека Бен се врати назад во времето не е познато, но изгледа дека не се грижи многу за тоа.

Да потсетиме, неименуван извор за списанието Пипл потврди дека Џеј Ло и Бен се повторно заедно. „Таа е одлична со Бен. Таа е среќна и ужива да поминува време со него. Двајцата имаат силна врска. Сè беше брзо и интензивно, но Џенифер е среќна“, рекол изворот. Како што рекламираа американските медиуми, нивната комуникација започна пред околу три месеци кога актерот и испрати порака на Џенифер. ТМЗ тврди дека Бен и испратил е-пошта на Џенифер во која се наведува дека изгледа убаво за време на снимањето на филмот, откако се појавија фотографии на кои таа снимаше свадбени сцени со колегата Џош Духамел.

Jennifer Garner

Патем, двајцата неодамна ги раскинаа врските. Џеј Ло заврши со Алекс, додека Афлек, од друга страна, ја прекина својата едногодишна врска со кубанската актерка Ана де Армас на почетокот на оваа година. Некое време се шушкаше за нивно помирување, но кога „автомобилот отиде надолу“ на релација „Родригез – Лопез“, Афлек наводно повторно се загреал со неговата поранешна свршеница, а извештаите во медиумите го шокирале самиот Алекс. ‘А-Род е шокиран што Џ.Ло се придвижила понатаму.

„Тој навистина мислеше дека ќе успее и повторно да се поврзе. Тој ѝ се обрати на Џеј Ло обидувајќи се да се сретне со неа, и таа беше многу кратка во донесувањето одлуки. Таа не е заинтересирана и за неа е готово. Алекс е тажен поради повторното обединување на Џенифер и Бен, до тој степен што и даде до знаење дека е вознемирен“, изјави близок извор за нив за Е! Вести. Интересно, Џенифер сè уште не ги избришала споделените фотографии со Родригез на Инстаграм.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi