Американскиот забавен парк ја тужи пејачката и бара 2 милиони долари. Причината за тужбата не може да биде побизарна!

5 февруари, 2021
аме

Поп-sвездата Тејлор Свифт (31) е тужена од страна на Евермор, забавен парк во американската држава Јута.

Причината за тужбата тие ја пронајдоа во фактот што Свифт го нарече нејзиниот последен истоимен албум – „Евермор“.

Паркот тврди дека нивните права биле повредени затоа што тоа е нивна заштитна марка, што довело до забуна дали паркот и албумот се поврзани и дека тоа влијаело на интернет пребарувањето на нивната веб-страница по објавувањето на албумот.

image

Во основа, сопствениците го тврдат името и сега бараат отштета од над два милиони американски долари од Свифт.

Адвокатскиот тим на пејачката одговори дека тужбата нема основа и дека албумот „Евермор“ објавен на крајот на минатата година создаде дополнителни можности за маркетинг на овој тематски парк, кој, според нивното соопштение, е во финансиски проблеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi