Ања Ветерова легната во болнички кревет со 43 температура (фото)

15 март, 2021
anja veterova

Младата пејачка Ања Ветерова по подолг престој дома во Македонија поради пандемијата од коронавирус, се врати во Америка каде е на музички студии.

Оттаму постави фотографија каде пред две недели лежела во болнички кревет, па сите веднаш помислија дека станува збор за Ковид инфекција.

Но, во напишаното Ања појасни дека не се работи за коронавирус, туку за проблем со бубрезите по што била хоспитализирана во медицинскиот центар Тафтс во Бостон, Масачусетс.

Состојбата и била лекција која завршила добро.

-Ова сум јас ден по треска од 43 ° C (109,4 ° F) Читате како што треба. И тоа не беше Ковид … Сега, кога целото патување официјално заврши, би сакала да споделам неколку лекции што ги научив во изминатите две недели.
1. Грижете се за вашето тело и проверете дали живеете здраво секој ден!
2. Секогаш побарајте медицинска помош кога имате болка! Не ја потиснувајте болката!
3. Јадете многу овошје и зеленчук и пијте тони вода!
4. Земете ги вашите витамини!
Не земајте здраво за готово. Не земајте го вашето тело здраво за готово. Вашето тело е дом во кој ќе живеете засекогаш.
Целата оваа ситуација со мојот бубрег ме натера да сфатам колку треба да бидам благодарена на некои луѓе во мојот живот. Благодарам на секој од вас кој ми се јавуваше, ми праќаше пораки, ме поддржуваше, ме сакаше во тие денови.
И благодарам на едно посебно момче кое беше до мене до крај, гласеше постот на Ања Ветерова.

Да не се повтори!

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris