Аријана Гранде се присети на страшната трагедија: „Тагата е сѐприсутна“

24 мај, 2021
67293539-139004807325645-8253471525190396607-n

Поп-sвездата Аријана Гранде (27) им оддаде почит на 22-те загинати во терористичкиот напад на нејзиниот концерт во Манчестер, Англија пред четири години.

  • Иако тагата е сеприсутна и нашата врска со неа постојано се развива и се манифестира на различни начини секој ден, секоја година … Знам дека оваа годишнина нема да биде лесна – напиша таа на Инстаграм.

„Те молам, знај дека денес мислам на тебе. Манчестер, моето срце е со тебе денес и секогаш ‘.

Потоа ги наведе имињата на 22 лица кои беа убиени во самоубиствен бомбашки напад извршен на 22.05.2017 година од страна на исламистички екстремист на крајот од нејзиниот концерт во арената во Манчестер.

Во 2018 година, Гранде истетовира пчела зад левото уво во спомен на нејзините паднати обожаватели. Како солидарност со жртвите, многу Британци истетовираа пчела, симбол на Манчестер, по нападот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi