Атиџе Муратова во теретана ги започна подготовките за летото (фото)

25 мај, 2021
атиџе

Хероината од „ Медена земја“, Атиџе Муратова ја освои јавноста со нејзината едноставност и скромност.

Атиџе  со својата улога во документарецот кој стигна до Оскар беше главна тема одреден период. Меѓутоа, Денес нема толку голема помпа за Атиџе Муратова и нејзиниот живот, но има луѓе чие големо срце, баш како она на Атиџе, не забораваат и се тука да поделат она што го имаат.

Атиџе и Сузана од лани летото станаа добри пријателки, па откако се запознаа речиси се наразделни и поминуваат многу време заедно.

Па така двете често може да се видат заедно како некаде шетаат, одат на шопинг, па дури ги вкрстија гласовите и снимаа песни.

Турунџиева ја користи секоја прилика да и помогне на Атиџе, па така македонската хероина неодамна првпат славеше роденден и тоа во друштво на водителката.

Наскоро наближува летото и летните одмори, многумина веќе започнаа со подготвките за топлите денови, односно со редовно вежбање, тренирање за да се има што поубава линија.

Атиџе заедно со Турунџиева заминаа во тератана, па Муратова започна да вежба и да се подготвува за летото.

Водителката на својот Инстаграм објави неколку фотографии од физичките актиновсти на Атиџе, а во описот напиша:

“Доаѓа лето, и сите сакаме да сме фит! Хероината реши да ги користи сите совети и препораки на еден од најдобрите сертифицирани фитнес тренери кај нас – Анатолиј Романов“.

Во здраво тело, здрав дух.

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi