Баби инфлуенсерки: Тие се забавуваат и заработуваат многу добро

1 март, 2021
vb

Возраста не е важна кога станува збор за водење дневник на Интернет, па затоа неодамна има пораст кај постарите инфлуенсери, бабите кои се забавуваат во облеката, вежбаат и генерално уживаат во животот.

24sata

Инстаграм е полн со sвезди кои добро се забавуваат, но тие се сениори и во исто време го откриваат својот воопшто не досаден живот. Инфлуенсерите со текот на годините – наречени гранфлуенсери – ги водат своите дневници на Инстаграм, а бидејќи имаат мултимилионска публика, наплаќаат десетици илјади евра за објавата, пишува The Sun.

Хелен Рут Елам (92), под името Бадивинкл, има дури 3 и пол милиони следбеници, а наплатува до околу 50 илјади евра. Елам има шарен стил, носи бои и генерално има позитивна атмосфера.

24sata

Покрај неа, позната е и 74-годишната Џоан Мекдоналд, која има нешто повеќе од милион следбеници. Го води профилот „Воз со Џоан“. Таа води здрав живот, вежба и се грижи нејзината диета да е здрава и едноставна.

24sata
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris