Бела Хадид го продава својот стан во Њујорк: Погодивте, погледот на градот е спектакуларен

20 март, 2021
profimedia-0371190678-790x576

Сите љубители на индустрискиот стил можат да најдат инспирација во домот на Бела

 Откако раскина со The Weeknd во јуни минатата година, Бела купи прекрасна мансарда во населбата Сохо во Њујорк, во истата зграда во која живееја Џиџи и Зејн. Минатата есен помина неколку месеци со своето семејство на фармата, потоа следуваа ангажмани на модните недели, па дури ниту една година по купувањето, станот се врати на пазарот за 6,5 милиони долари.

Пространиот стан е сместен во зграда од 1877 година, која служела за индустриски цели, како изложбен салон за свила, и беше претворен во простор за живеење само во 2016 година, задржувајќи многу карактеристики на оригиналниот индустриски стил како што се столбови од леано железо, сводови и греди од тули. Има две спални соби, тоалет и две бањи, а на голем отворен простор се поврзани кујна, трпезарија и дневна соба. Станот има и сопствен излез на кровната тераса со прекрасен поглед на Њујорк, а под скалите што водат кон терасата има застаклена винарска визба за околу 100 шишиња. Како да ги усогласите малку суровите карактеристики на индустриската архитектура и порафинираниот дизајн на уредување, погледнете во галеријата.