Бил Козби ослободен од обвиненијата за сексуално малтретирање

1 јули, 2021
Bill-Cosby

Американскиот актер Бил Козби ќе биде ослободен од затвор, а Врховниот суд во Пенсилванија ја поништи неговата пресуда за сексуално злоставување, објавија странските медиуми. Споменатиот суд ја укина пресудата за кривичното дело за кое се товари затоа што обвинителите постигнаа договор со кој се спречи познатиот актер да биде обвинет за кривични дела. Тоа е пресуда со која се забранува какво било повторно судење, па Козби сега е слободен човек. Не е познат датумот кога актерот ќе биде ослободен, но странските медиуми пишуваат дека излегувањето ќе се случи наскоро.

Пред неполни три години, судот го прогласи за виновен за дрогирање и силување на кошаркарски тренер на Универзитетот Темпл Андре Констанд, а тој беше осуден на три до десет години затвор во државниот затвор во Пенсилванија. Иако Бил беше подготвен да плати кауција, судијата го одби и го категоризираше како „насилен сексуален предатор“. Во затворот, судејќи според изјавите, не му било лошо, а актерот никогаш не рече дека му е жал за злосторствата за кои беше обвинет.

Bill Cosby

„Останаа осум години и девет месеци. Кога ќе побарам условна казна, нема да ме слушнат како жалам. Бев таму, не ми е гајле каква група луѓе доаѓаат и зборуваат за тоа кога не беа таму. Тие не знаат. Сето тоа е наместено, сè е во поротата“, рече актерот од затворот СЦИ Феникс во Пенсилванија, а исто така откри дека преку програмата за реформи ги менторира афро-американските затвореници. „Јас сум привилегиран човек во затвор, мојата ќелија е мојот Пентхаус“, рече еднаш актерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi