Била во делириум, но и благодарна на парите што ги заработила: Рис Витерспун искрено проговори за патењето по раѓањето на првата ќерка

31 август, 2021
326268_riz-viterspun-shutterstock-529261492_ff

Шармантната актерка Рис Витерспун искрено зборуваше за мајчинството, особено за мошне предизвикувачките моменти низ кои помина, кога ја роди својата прва ќерка Ава, кога имаше само 23 години.

За време на гостувањето во подкастот „Armchair Expert“, таа целосно емоционално се отвори пред водителите Кристен Бел и Моника Падман, и со тоа им помогна на многу жени.

“Немав никаква поддршка кога ја родив Ава. Така, брзо сфатив дека работите нема да се одвиваат онака како што ги слушнав. Се борев сериозно околу пет месеци, но првенствено поради недостаток на сон, јас беше делириум во еден момент. Добро беше што имав заштеда, па не морав да работам тогаш, тоа ќе ми пречеше затоа што бев во навистина лоша состојба. Од друга страна, од лично искуство знам како им е на оние кои се самохрани родители“. – истакна актерката и додаде:

„Слободно можам да кажам дека дури и двајца се малку, кога станува збор за вистинска грижа за децата.“ – завршува актерката.

Riz Viterspun