БОКИ 13 ОСТАНУВА ВО ЗАТВОР! Сите негови жалби се одбиени, а еве колку години ќе биде зад решетки!

11 мај, 2021
Screenshot_3

Апелациониот суд во Скопје денеска ги отфрли жалбите на одбраната на поранешната обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски, попознат како „Боки 13“ и го прифати ставот на обвинителството дека казните се преблаги, а жалбите неосновани.

Обвинителот изјави дека жалбите за одбрана на Јаневска и Јовановски се неосновани, бидејќи мобилните телефони не биле испитани, имајќи предвид дека извештаите за вештачење и компјутерско вештачење биле презентирани на главниот претрес од страна на вработените во одделот за криминалистичка форензика на Министерството за Внатрешни работи.

Основниот кривичен суд во Скопје претходно го осуди Јовановски на девет години затвор за „перење пари и друг имот стекнат со криминал“, а Катица Јанева на седум години затвор за корупција и „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi