Бритни Спирс јавно ја поддржа помладата сестра во борбата со татко им: „Таа го кажа она што го чувствува, јас секогаш ќе ѝ бидам поддршка“

30 јуни, 2021
сестра и на бритни

Џејми Лин Спирс (30), помладата сестра на Бритни Спирс (39), неодамна на социјалните мрежи зборуваше за проблемите со кои се соочува Бритни, а станува збор за борбата за старателство, која нивниот татко ја водеше над Бритни веќе 13 години.

Во неколку објави, емотивната Џејми истакна колку е горда на својата сестра затоа што застана за себе и јавно го изрази своето незадоволство.

-,,Единствената причина што претходно не реков ништо во јавноста беше тоа што чекав Бритни да најде сила и самата да каже. Сега таа јасно кажа што чувствува и мисли, а јас верувам дека можам да го следам нејзиниот пример” – напишала актерката.

-,, Од кога сум родена, ја сакам и ја поддржувам сестра ми. Не ми е гајле дали сака да избега некаде далеку или сака да доминира во светот, јас сум нејзината поддршка и ме интересира само нејзината среќа” – објаснува Џејми.

Минатата недела Бритни го прекина молкот за односот со нејзиниот татко Џими, но и за другите луѓе кои управуваа со нејзиниот приватен живот и богатство повеќе од 13 години. Целиот случај сега е на суд, кој ќе одлучи дали ќе го прекине старателството на таткото врз поранешната голема поп-ѕвезда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi