Чарлс е бесен: „Меган ги потроши сите мои пари“

18 јуни, 2021
charles

Принцот се согласи да ги покрие сите трошоци од првата година од животот на „бегалскиот пар“ надвор од кралското семејство се додека не започнат да заработуваат самостојно.

Поранешната 39-годишна актерка Меган Маркл и нејзиниот тригодини помлад сопруг, принцот Хари, се повлекоа од кралските должности на почетокот на минатата година. Тие се преселија во Канада и решија да бидат финансиски независни.  Беа сигурни дека ќе заработат милиони веднаш штом ќе започнат нов живот, продавајќи го своето име и бренд. Сепак, коронавирусот ги запре нивните нови планови, предизвикувајќи нивните сметки да бидат испразнети. Според странските медиуми, тие конечно побарале помош од принцот Чарлс, кој го финансирал нивното осигурување за да можат да започнат со отплата на долговите. Тој, наводно, се согласил да ги покрие сите трошоци од првата година од животот на „бегалскиот пар“ надвор од кралското семејство се додека не започнат да заработуваат самостојно.

Откако принцот Чарлс финансиски го поддржуваше својот син 35 години, упатените во палатата за странските медиуми изјавија дека се загрижени дека тоа ќе продолжи. Фотографија од принцот Чарлс се појави на насловната страница на магазинот Woman’s day, укажувајќи на војвотката и војводата од Сасекс со натпис: „Чарлс е бесен: Меган ги потроши сите мои пари!“. Иако двојката заштеди 80 милиони долари пред да ја напушти Велика Британија, тие сепак побараа финансиска поддршка од Чарлс.

Кралицата не сака на нејзиното семејство да се гледа така. Таа и принцот Вилијам беа убедени дека Чарлс ќе биде тој што ќе го посочи однесувањето на Хари, а очекувањата на Меган беа апсурдни. Новите приказни за тоа како ги расфрлаат парите на Чарлс предизвикаа жестоки дебати во палатата, изјави извор близок до кралското семејство за странските медиуми.

Патем, Меган и Хари ги користат и парите што на принцот му ги остави покојната мајка Дијана. Таа сума беше издвоена за нивната непрофитна организација Archewell, која тие ја основаа минатата година. Во јануари, Womans’s Day објави дека кралскиот пар е скршен и очаен поради правни долгови и скапата хипотека.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi