Чарлс и Камила кријат дека веќе некое време не живеат под ист покрив

6 март, 2021
camilla2

Бракот на идниот британски престолонаследник и војвотката од Корнвол изгледа навидум стабилен затоа што зад „украсената фасада“ нивната љубовна приказна е сосема поинаква.

Принцот Чарлс се ожени со Камила Паркер Боулс дури во 2005 година, иако таа му беше љубовница додека тој сè уште беше во брак со принцезата Дијана, која почина во сообраќајна несреќа во 1997 година. Цената на врската на Чарлс со Камила, Дијана скапо ја плати, но се чини дека сето тоа беше залудно, колку за Дијана, толку и за Чарлс, кој веќе извесно време живее тајно одвоено од својата сопруга, пренесува Globe. Нивните разлики и несогласувања се акумулирале со текот на годините и ја ослабнувале нивната врска, а тоа го поттикнала наводната љубов на Чарлс кон алкохолот.

Неколку извори од дворецот потврдија дека зависноста од алкохол на Чарлс и постојаните „тегнења“ и расправии имале разорно влијание врз нивната врска, но тие веруваат дека парот не планира да се разведе бидејќи им е полесно да го одржат бракот за заемна корист. „Тие сè уште совесно ги извршуваат кралските должности и имаат малку шанси да се разведат“, се согласуваат извори кои велат дека парот најчесто се расправал околу „гладот“ на Камила за моќ и џин.

Упатените од дворецот тврдат дека Чарлс и Камила не живеат под ист покрив долги години, но секако тоа го кријат затоа што не сакаат лош публицитет во јавноста. „Тажно е како нивната врска се претвори во брак на погодност. Она што сè уште ги одржува заедно е комбинација на гордост, амбиција и моќ, барем засега “, заклучи еден од изворите. Дворецот сè уште официјално не проговорил за овие наводи, а Чарлс и Камила не изгледаат несреќни на прв поглед кога се еден до друг.

Така, неодамна заедно го посетија центарот за имунизација против ковид-19 и беа добро расположени, а Камила сподели и новости поврзани со здравствената состојба на принцот Филип, кој повеќе од две недели беше во болница поради инфекција и срцеви проблеми. Ако Камила имала намера да се разведе од сопругот, логично е да се претпостави дека нема да го направи овој потег сега кога се ближи моментот кога кралицата Елизабета ќе му ја предаде власта на Чарлс, а со тоа и титулата кралица, барем формално и со многу помалку авторитет и моќ., ќе ги предаде на Камила.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris