Дали Бела Хадид само што ги потврди озборувањата за ново момче?

12 јули, 2021
profimedia-0619996948-1-790x527

Бизнисот, но и љубовта, како да цвета во животот на една од најпознатите модели на денешницата, Бела Хадид. По работната недела во Париз за време на модната недела и појавувањето на Канскиот филмски фестивал, 24-годишната девојка собра некои од своите последни впечатоци во објавата на Инстаграм која заврши со страсна прегратка со Марко Калман, наводното ново момче.

Марк Калман е креативен директор кој претходно соработуваше со Тревис Скот, раперот и поранешна / сегашна партнерка Кајли Џенер, и е пријател на Кендал Џенер. Гласините за нивната романса започнаа минатиот месец кога беа видени на ручек со пријателите, но повеќе детали не се познати освен дека се следат едни на други на социјалните мрежи. Дали оваа фотографија е откривање на нивната наводна љубов, тие не потврдија, но изгледаат заљубено, па им посакуваме многу среќа!