Дали Кардашијан ѝ забоде нож во грбот на својата постара сестра? Клои му го честиташе роденденот на КАНJЕ ВЕСТ, а Ким реагираше вака! (ФОТО)

9 јуни, 2021
2600285_kim-ap-evan-agostini352352_ls

На Клои Кардашијан (36) се чини дека не ѝ е грижа колку претрпе Ким Кардашијан (40) во текот на минатата година од бракот со Канје Вест.

И покрај брачните проблеми на нејзината сестра и претстојното разделување, старлетата Клои сепак одржува наклонетост и восхит кон нејзиниот поранешен зет. Таа го демонстрираше тоа преку твит посветен на раперот за неговиот 44 роденден.

„Среќен роденден на мојот брат до крајот на мојот живот !!!“, напиша Клои (36).

„Ти посакувам најдобар роденден, Је! Ти испраќам бескрајна љубов и многу благослови!!“Пораката беше придружена со фотографија на која се гушка со својот партнер Тристан Томпсон, а покрај нив се Ким и Канје. Очигледно е дека фотографијата беше направена на роденденот на Ким минатата година.

Секако, коментарот на Клои до Канје започна бран реакции на социјалната мрежа. „Се чини дека Клои сега го сака Канје повеќе од Ким. Леле. Како се менуваат работите“, напиша еден корисник.

Истата фотографија и порака Клои ги објави на Instagram, каде нејзината сестра Ким коментираше со емотикон со балон.

Во претпоследната емисија на 20-тата сезона, „Во чекор со Кардашијанs“, што се емитуваше минатиот четврток, Клои се позанимава со брачните проблеми на славната двојка.

„Ким приватно се бори зад сцената за нивната врска и тоа е тешко затоа што Ким очигледно пренасочува најголем дел од својата фрустрација, тага и гнев“, рече Клои во признанието.

Клои пред камерата истакна дека „Ким моментално се занимава со многу работи и тоа е тешко затоа што таа и Канје имаа голема кавга пред да заминеме (на одмор на езерото Тахо)“.

Ким подоцна се појави плачејќи додека им раскажуваше на сестрите што се случило. „Искрено, не можам повеќе да се справам со ова. Зошто сум сè уште на ова место каде што сум заробена со години?“ Мислам дека Канје заслужува некој што може да го поддржи секој негов потег, да оди насекаде и да се пресели во Вајоминг. Неможам да го направам тоа”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi