Дали се сеќавате на овој впечатлив актер од некогаш популарната серија? Еве како изгледа денес!

27 март, 2021
дд

Џејмс Дентон, 58-годишен актер кој го играше згодниот водоводџија Мајк Делфино во култната серија „Домаќинки“, поради што многу припаднички на понежниот пол не пропуштија ниту една епизода, денес признава дека се чувствувал непријатно со титулата на секс симбол.

Актерот и денес е во најдобра форма на 58-годишна возраст и вели дека својот убав изглед му го должи на здравиот начин на живот, вежбањето и избегнувањето штетни навики како што се брза храна и алкохол.

James Danton

‘Бев среќен што глумив таму, но тоа ќе ме следи засекогаш. Веднаш штом ја добив улогата веднаш, решив веднаш да започнам да работам на себе, фрлив парче пица и пиво и отидов во теретана. И никогаш не престанав да вежбам “, вели Џејмс.

Задоволен, тој вели дека неговиот ТВ лик завршил: бил застрелан и починал во прегратките на неговата сакана Сузан Мајер, која ја играл Тери Хачер.

‘Беше одлична во таа сцена. Се наежив во тој момент од серијата “, се присети актерот кој подоцна глумеше во серијата„ Добра вештерка “на Халмарк.

James Danton

Во претходното интервју, тој раскажа дека тие се преселиле од ЛА во Минесота веднаш по снимањето на филмот „Домаќинки“.

„Имам и куќа во рурална Монтана, кога сакаме да се тргнеме од Минесота“, рече Џејмс, кој има две деца со својата сопруга, личниот тренер Ерин О’Брајан.