ДАМИАНО ДАВИД ВО МИНИ СУКЊА ЈА ПОЛУДЕ ПУБЛИКАТА: Што е тоа во овој маж што толку ги привлекува жените?

27 јуни, 2021
252489_profimedia0616952923_ls

Групата Манескин, која победи на Евровизија оваа година, веќе некое време е на европска турнеја, а во моментов се во Париз.

Феноменот на овој бенд допрва ќе се истражува, но најголемо внимание привлекува нивниот фронтмен Дамјано Давид, кој често носи комбинации на женска облека во кои изгледа неверојатно мажествено!

На никој сè уште не му е целосно јасно што е толку привлечно кај згодниот човек облечен во розова боја, со налакирани нокти и ајлајнер на очите.

Овој пат Дамијано носеше мини, кариран фустан, под кој носеше кошула. Другите членови на бендот носеа кошули и панталони.

grupa Maneskin

Манескин остави неколку фотографии од настапот во Париз на нивниот официјален профил на Инстаграм, а фановите оставија коментари полни со пофалби:

„Можеш ли да бидеш поталентиран отколку што си?“, „Како можам да дишам?“, „Те сакам“, „Модни икони“, се само дел од коментарите под нивната заедничка фотографија.

Погледнете неколку фотографии на Дамијано, па кажете ни што ве привлекува најмногу кај овој човек?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi