ДАНИЕЛ КРЕГ ДОБИ ЅВЕЗДА НА БУЛЕВАРОТ НА СЛАВНИТЕ: Чест ми е да чекорат по мене!

8 октомври, 2021
2738405_610629-danijelkrejg-edit_ls

Актерот Даниел Крег доби sвезда на Холивудската патека на славните, неколку дена пред почетокот на прикажувањето на последното продолжение на Џејмс Бонд во САД.

Розовата sвезда на актерот е 2704 –та по ред на Булеварот на славните и пред адресата Холивуд булевар 7007, и е поставена веднаш до ѕвездата на покојниот Роџер Мур, кој го играше Бонд во седум филмови од 1973 до 1985 година.

James Bond actor Daniel Craig gets star on Hollywood Walk of Fame

„Апсолутна чест ми е да чекорат по мене во Холивуд“, рече Крег.

– Фактот дека сум опкружен со сите овие легенди на овој плочник ме прави многу, многу, многу среќен човек – рече тој.

Продуцентите на филмот, Барбара Броколи и Мајкл Г. Вилсон, заедно со Рами Малек, кој го глуми негативецот Сафин во „No Time to Die“, беа на церемонијата на посветување на sвездата.

Следниот ангажман на Крег ќе биде играњето на Шекспировиот Магбет на Бродвеј во март следната година.

Džejms Bond 007, Danijel Krejg
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris