Dear Reader, тизерот за втората сезона на Bridgerton пристигна!

29 септември, 2021
profimedia-0579538908-790x527

Серијата што ни даде романтична удобност и бегство на крајот од турбулентната 2020 година беше мелем на раната од која не можевме да се изнаситиме, па затоа веста дека можеме да очекуваме повеќе предизвика испад на ентузијазам. Додека не дознавме дека во новите сезони нема да го гледаме Војводата од Хејстингс, ака Реге-Жан Пејџ.

Следејќи го литературниот образец „Виконтот кој ме сакаше“, новата сезона ќе се фокусира на братот на Дафне, Ентони, игран од Џонатан Бејли и неговите љубовни авантури на социјалната сцена во 1814 година. Снимено во текот на летото, паузирано поради коронавирус на снимање и продолжено во Септември, втората сезона е се уште во производство, така што премиерата, за жал, се очекува дури за пролетта 2022 година.

Покрај претстојните сезони кои треба да одговараат на другите продолженија на книгите на Џулија Квин, Нетфликс најави и спин оф посветен на кралицата Шарлот и нејзините рани години, кое треба да се снима следната година, а сценариото за тоа го пишува Шонда Рајмс. Вестите за Лејди Вистлаун се секако возбудливи, и малку подвидлив поглед на она што нa очекува во тизерот:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris