ДЕСЕТМИНУТЕН ТРЕНИНГ, А ОВОШЕН КУП БИЛ НЕЈЗИНИОТ ОМИЛЕН ДЕСЕРТ: Како се хранела и тренирала Мерилин Монро?

3 мај, 2021
220101_profimedia0098269272_ls

Претстојниот документарец на Нетфликс за животот на Мерилин Монро нè охрабри да го истражиме секојдневието на оваа дама, надвор од рамките на хиперсексуалноста во која многумина ја сместуваа. Романот Blonde од Џојс Керол Аутс може да ни помогне во тоа, но и повторно да го гледаме филмот Some Like It Hot. Денес, сепак, ќе се свртиме кон помалку познатите детали за нејзиниот животен стил, првенствено одржувајќи ја добрата форма. За наша среќа, самата Норма Џин, ​​како што беше нејзиното вистинско име, сподели дел од нејзината рутина со читателите на списанието „Pageant“ во септември 1952 година. Во следните редови, прочитајте што рече таа по тој повод.

„Искрено, јас никогаш не ја гледав мојата фигура како нешто посебно – до неодамна скоро и да не размислував за тоа“, ја започнала својата исповед актерката, некако несвесна за својот изглед. Потоа додаде дека никогаш не ја интересирале спортови на отворено и дека нема желба да се истакнува во тенис, пливање и голф. Исто така, таа не се оптеретувала со вежбање, но тоа се промени кога започнала со 10-минутен тренинг за кој користеше лесни тегови. Таа го дизајнирала режимот што и одговара, а акцентот го ставила на зајакнување на мускулите, што ја правело многу среќна.

Merilin Monro

Мерилин Монро ги следела чекорите за будење, кои по миењето на забите и четкањето, вклучуваа и вежби за затегнување на задникот. Ќе лежела на подот, ќе ги раширела рацете и потоа ќе кревала тегови тешки околу 2 кг над главата. Тоа би го правела полека во серии од 15 повторувања, а потоа кревала тегови со раширени раце точно над главата. После тоа, таа ќе ги истегнела рацете под агол од 45º до подот и ќе ги движела теговите, сè додека не се измори. Таа тука истакна и дека не обрнува премногу внимание на точниот број на повторувања, бидејќи тоа е заморно.

Кога станува збор за исхраната, ситуацијата изгледала значително поинаква. Имено, таа точно знаела што и треба во одреден момент. Имаше такви кои навиките за јадење ги сметаа за бизарни, но таа не се грижела многу за тоа. Пред утринскиот туш, таа го загревала млекото во шолја на шпоретот во нејзината хотелска соба, а потоа додавала 2 свежи јајца, го матела со вилушка и го пиела додека се облекува. На ова би додала и витаминска пилула, а за првиот оброк смета дека совршено одговара на потребите на девојка во брзање.

Merilin Monro

Попладне, таа застанувала да купува бифтек, јагнешко месо или црн дроб на пазарот во близина на хотелот, и го пржела сама во просторијата, со од 4 до 5 моркови како гарнир. Таа се грижела да јаде умерено во текот на денот, бидејќи на тој начин може да се почасти со богата чаша со овошје навечер по часовите по глума.

На крајот, познатата Мерилин го посочи спиењето како една од клучните ставки за добро здравје. Таа се сметаше за бавна личност, на која не и се допаѓаше брзото темпо и напнатата атмосфера. Таа призна дека не е од оние што можат лесно да станат од кревет, а неделата и беше слободен ден, кога ќе се будеше во два часот… Во зависност од нејзините обврски, спиела од 5 до 10 часот, во простран кревет и под истиот капак, без оглед на сезоната. Во споменатото интервју, таа откри и дека не е љубител на пижами или ноќници, но неколку капки парфем Шанел 5 се доволни за нејзиниот сон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi