ДИРАН ТАВИТЈАН НОМИНИРАН ЗА ХРВАТСКАТА МУЗИЧКА НАГРАДА „ПОРИН“

3 март, 2021
diran tavitjan

Пијанистот и композитор Диран Тавитјан, за кого критичарите велат дека е еден од најдобрите на Балканот, е меѓу номинираните за хрватската музичка награда „порин“. Тој конкурира за ова високо музичко признание во категоријата најдобар продуцент за 2020 година, за последниот албум на легендарниот глумец, поет и музичар Раде Шербеџија, насловен „Не окреќи се, сине“. Гаро Тавитјан, помалиот брат на Диран, исто така е меѓу големиот број учесници на овој албум, во улога на специјален гостин.

Преземено од muzika24.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris