Додека целиот Свет зборува за нејзиниот мачен живот, Бритни конечно „пушти“ малку позитивна енергија

25 февруари, 2021
britney-spears-2-830x0

– Она што е добро е што денес се чувствувам многу подобро – напиша Бритни во описот на новото видео

Американската пејачка Бритни Спирс (39) неодамна откри дека се чувствува одлично благодарение на фактот дека во последно време се храни поздраво.

Имено, поп-sвездата објави видео на Instagram во кое танцува во дневната соба и зрачи со вишок енергија. Таа спомена дека станува збор за снимка од пред неколку месеци и дека со намалување на делот од оброкот, таа значително ослабела во последните 6 месеци.

– Се прашував зошто моето тело на ова видео изгледа толку различно во споредба со денес. Не, не се држев до диетата со сладолед, хаха. Ги намалив порциите храна, што е многу тешко. Она што е добро е што денес се чувствувам многу подобро “, рече Бритни, а фановите се прашуваат дали таа последна реченица има некаква врска со документарецот за нејзиниот живот, наречен„Framing Britney Spears“, кој неодамна беше прикажан.

Видеото во кое Бритни танцува е прегледано повеќе од 1,7 милиони пати, додека на споменатата социјална мрежа ја следат 28,3 милиони следбеници.

Потоа објави фотографија со своето момче Сем Ашгари, со кого неодамна отпатува за Мауи. Фановите се среќни кога видоа дека Бритни е среќна и сакаат таа брзо да се ослободи од старателството што нејзиниот татко го има над неа од 2008 година.

Нејзиниот татко управува со целиот нејзин имот и ги донесува сите приватни и деловни одлуки во нејзино име поради нејзината кратка психијатриска хоспитализација пред 13 години.

Пред неколку години, движењето #FreeBritney започна да се шири на социјалните мрежи, зад кои стојат нејзините обожаватели и кои се борат Бритни да се „ослободи“ од нејзиниот татко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi