Додека медиумите зборуваат за нејзиниот развод и поделбата на имотот, Ким Кардашијан провоцира на Instagram во долна облека

13 јануари, 2021
kim

Иако деновиве нејзиниот развод е главна тема на медиумите, Ким Кардашијан се обидува да го игнорира.

Наместо болниот процес на поделба на имотот и борбата околу старателството што ја чека наскоро, ријалити ѕвездата и сопственик на неколку модни и козметички компании се концентрираа на работата. Таа сподели нова сочна фотографија во долна облека на Инстаграм, и има добра причина за тоа.


Познатата ријалити sвезда која се прослави во шоуто „Во тек со Кардашијанс“ денес води неколку успешни компании, а една од нив е и брендот Скимс, кој Ким Кардашијан го основаше во 2019 година. Како дел од брендот, Ким лансираше долна облека, еластични боди и меки пижами и бањарки, а најнов производ се хулахопките.

Погледнете како изгледаа!