Доли Партон: „Секогаш изгледам среќно, но тоа е поради ботоксот“

15 мај, 2021
pjimage-2020-11-18t143721-409

Легендарната кантри пејачка зборуваше за проблемите со анксиозност и депресија и рече дека секој во одреден момент се соочува со тешки ситуации, но важно е како се справуваме со нив.

Во четвртокот, пејачката Доли Партон (75), виртуелно учествуваше на настанот # WOW: Total Health მოიცავს ментално здравје. Дивата ја отпеа својата песна „Light of a Clear Blue Moon“ и ги сподели своите искуства со депресија и анксиозност.

# WOW се залага за „The Wonder of Women“, а целта на целодневниот настан оваа година беше отворена дискусија за менталните болести и здравјето. Организаторите исто така се надеваат дека на овој начин ќе можат да ја намалат стигмата поврзана со ментални болести.

По изведувањето на песната, Партон разговараше со актерката Лиса Кудроу, 57, која беше водителка на настанот.

– Луѓето често ми велат дека секогаш изгледам среќно. Искрено, сето тоа е ботокс – рече пејачката. Таа подоцна рече дека не е апсолутно сè во ботоксот, но делумно е.

– Сите ние доживуваме анксиозни и депресивни моменти порано или подоцна. Како се справуваме со тоа е она што нѐ одредува – продолжи кантри ѕвездата.

Таа објасни дека оваа песна ѝ е многу важна затоа што ѝ помогнала во исклучително среќно време во нејзината кариера. Опиша дека во тоа време не можела да јаде, да спие, а понекогаш дури и да не размислува.

Стиховите од „Light of Clear Blue Moon“ се утешни, што беше дополнително нагласено со говорот на Доли. Некои од нив се: „Everything’s gonna be alright / It’s gonna be okay“.

„Се надевам дека оваа песна ќе ве расположи исто како мене тогаш“, рече дивата испраќајќи бакнеж кон камерата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi