ДРАМА: Внуката на кралицата Елизабета се породила на подот во бањата! Нејзиниот сопруг детално објаснил што се случило!

24 март, 2021
164153686_5279556715452180_2334104340718480234_n-660x450

Се чини дека британското кралско семејство го погоди вистински бејби бум. По неодамнешното раѓање на првиот син на принцезата Ежени и девојчето Пипа Мидлтон, внуката на кралицата Елизабета, Зара, го дочека своето трето дете со сопругот Мајк Тиндал. Така, Принова им се придружи на двете ќерки на парот, седумгодишната Мија и двегодишната Лена.

Лукас Филип Тиндал, кој е десетто правнуче на кралицата, е роден во неделата и тежи 4 килограми, изјави за „People“ портпаролот на парот. Во изјавата, палатата рече: „Кралицата и војводата од Единбург се воодушевени од веста и со нетрпение очекуваат да се сретнат со нивниот 10-ти правнук кога тоа ќе го дозволат околностите“.

Бебето, кое е петто внуче на принцезата Ана, пристигна на драматичен начин. Гордиот татко Мајк во својот подкаст „The Good, The Bad & The Rugby“ откри дека неговиот син е роден дома.

„Малото момче пристигна во мојата куќа!“ рече тој во средата на подкастот.

Раскажувајќи ја приказната за пораѓањето на неговата сопруга во таа епизода, Мајк објасни дека „за среќа“ пријателката на Зара, Доли Мод била со нив и сфати дека нема да стигне навреме во болницата. „Значи, истрчавме во теретана, зедовме килим и истрчавме до бањата, го ставивме килимот на подот, а крпите долу…“, рече 42-годишниот Мајк.

Смеејќи се додека продолжуваше да се присетува на лудото искуство, Мајк додаде: „За среќа, бабицата, која требаше да нѐ пречека во болницата, не беше толку далеку, па се тргна и стигна точно на време. А потоа дојде друга бабица веднаш по пристигнувањето на главата на бебето “.

На прашањето дали нивните девојки Миа и Лена биле присутни на неконвенционалното раѓање, тој рече: „Зара имаше контракции во текот на ноќта, не спиеше добро, па следниот ден земавме некого да ги чува деца“.

Но, најстарата ќерка Миа, за која рече дека е многу паметна, почна да се сомнева, прашувајќи зошто не се враќаат дома во неделата навечер. „Кога влезе во куќата, таа беше избезумена. И двете беа “, рече Мајк, додавајќи:„ Лена веднаш рече: „Моето бебе“. „Не, Лена, тоа не е твое бебе“, и рековме додека се обидуваше да го подигне бебето.

Продолжувајќи да зборува за тоа како му поминала сопругата по породувањето, водителот на подкастот објаснил дека таа е „воин како и секогаш“. „Отидовме на прошетка [понеделник] наутро со него. Сè е во ред “, додаде тој.

Да потсетиме, пред да ја дочека Лена, 39-годишната Зара претрпе два спонтани абортуси, но беше отворена за „ужасното патување“ што го преживеаја таа и Мајк.

„Во нашата ситуација, сите знаеја. И кога се случуваат такви работи, обично се само твоето семејство и пријатели, но за жал, во нашиот случај, сите го знаеја тоа “, изјави Зара за ВВС уште во 2018 година.„ Јас всушност добив толку многу писма на кои пишуваше: „Жал ми е, поминавме низ истото“, што беше неверојатно, и благодарам на сите овие луѓе. Но, тоа само покажа колку често се случува “, ја објасни Зара ситуацијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris