Дуа Липа ќе глуми во нов шпиунски филм?

26 јули, 2021
profimedia-0590574366-790x557

На 25-годишна возраст, младата пејачка Дуа Липа стана една од најпопуларните поп-изведувачи во светот, ги собори рекордите на гледаност на концерт во живо за време на заклучувањето, освои бројни награди и настапи со легенди како Елтон Џон и Кајли Миног. И сега таа започнува кампања во Холивуд. И, се разбира, таа нема да зачекори во светот на филмот на малата врата, туку покрај етаблираните актери: Семјуел Л. Џексон, Брајан Кренстон, Џон Сина, Хенри Кавил, Сем Роквел и Кетрин О’Хара.

Ова нема да биде првиот актерски контакт за Дуа Липа – кон крајот на минатата година таа покажа актерски талент и смисла за хумор во ТВ-емисијата Saturday Night Live, но ова ќе биде нејзин прв ангажман на големото платно.

Дуото Липа ќе глуми во филмот „Argylle“ кој најавува нова шпионска франшиза, а снимањето треба да започне веќе во август. Дали Липа ќе ја толкува улогата на дама во неволја или негативец, шпион или нешто десетто, сè уште не е познато, бидејќи романот според кој се снима филмот допрва треба да биде објавен. А, дека нешто сосема друго не чека, го инсинуираше режисерот Метју Вон, кој, откако го прочита сценариото, заклучи дека овој филм ќе донесе повторна реинвенција на жанрот за шпионски филм.

Дуа Липа освен во актерството, ќе придонесе и за филмот со изведување на насловната песна, што е само уште една причина да се радуваме на филмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi