Двете фолкерки во „ајвар дуел“: Сани Гроздановска и Стојне Николова вкрстија вредни раце за да покажат која подобро и побрзо лупи пипер (ВИДЕО)

28 септември, 2021
folkerki

Ајварот е омиленето традиционално македонско јадење и белег на есента, а посебно кога е пресно подготвен. Колку само добро мириса, а за вкусот „ич муабет“ и да не правиме. Ајварот е познат како уникатен идеален придружник на трпезата во  ладните зими, но и храна за која нема замена.

Подготовката на ајвар донекаде е мачен процес, но крајниот производ е вреден за са сите патри и вложениот труд.

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ реши да провери какви домаќинки се фолкерките Сани Гроздановска и Стојне Николова, па им зададе предизвик во лупење црвени пиперки. Ајвар дуел во кој фолкерките наместо микрофоните и гласот, ги вкрстија вредните раце за да покажат која подобро и побрзо лупи пипер.

Во текот на натпреварот на Сани и се случи пех… Кумановката беше нападната, па ја обвини  струмичанката дека користи  „биолошко оружје“ во „специјална војна“ против неа, само  за да ја саботира со цел да победи.

Што всушност навистина се случи, како се одвиваше текот на „ајвар дуелот“ и која на крајот испадна не поочајна, туку поербап стрдна домаќинка, погледнете во видеото во продолжение.

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris