Џиџи Хадид, Ирина Шајк, Синди Крафорд: Најпознатите светски модели кои се претставуваат со лажно име!

14 март, 2021
didi_0

Добро сме упатени во строгите критериуми што ги бара светот на моделирање, па затоа безброј пати сме убедени дека слабите девојки „морале“ да ослабат за да им парираат на светските убавици или да ја сменат својата фризура, што всушност би го свртел целиот пат на кариерата на моделот.

Во текот на 90-тите се претпоставуваше дека моделите ќе се претстават со името што е од нивното крштевање, но денешниот моден свет наметна нови правила.

Некои модели се претставуваат под лажно име, што во повеќето случаи е всушност скратена верзија на вистинското, дури и пред да стапнат на модната писта за прв пат.

Џиџи Хадид

Нејзиното вистинско име е Јелена Нура Хадид, а една од најпознатите манекенки не само што сакаше да го скрати името, туку и да го смени целосно. Додека името на Јелена е во нејзините документи, денес целиот свет ја познава под името Џиџи.

Ирина Шајк

Таа дефинитивно е една од најубавите жени во светот. Вистинското име на рускиот супермодел е Ирина Валериевна Шаихлисламова. За луѓето надвор од територијата на Русија, презимето на Ирина е тешко да се изговара, па манекенката реши да го смени и токму од таму потекнува презимето Шаик.

Синди Крафорд

Една од најпознатите манекенки реши да го смени името уште на рана возраст. Или поточно, таа реши да го скрати. Нејзиното вистинско име е Синтија Крафорд, а денес целиот свет ја познава како – Синди.

Бела Хадид

Помладата сестра на Џиџи се вика Изабела Каир Хадид. Кога влезе во светот на моделот, Бела го скрати своето име и го напушти средното училиште, што многумина го сметаа за добар потег.

Ерин Хедертон

Растејќи се претставила со нејзиното вистинско име Ерин Хедер Бејбл, но пред да стане ангел на Victoria’s Secret, Ерин го сменила името.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris