Џулија Робертс ги загрижи фановите со видео од син ѝ: „Може да се случи несреќа“

8 мај, 2021
b5853ea54f03f2f7a7bdffd17518c8c3-e1618822995411-1600x1188

53-годишната актерка Џулија Робертс се обидува да го оддалечи својот приватен живот од јавноста, па ретко зборува за своите деца или ги објавува нивните фотографии на социјалните мрежи. Но, нејзиниот сопруг, 52-годишниот снимателот Даниел Модер, ја сврте плочата. Тој објави видео во кое нивниот 13-годишен син Хенри вози скејтборд на пат кон училиште. Тој предизвика ентузијазам, но не за долго, бидејќи тој и Џулија наидоа на критики. Само што го изгледаа видеото до крај, нејзините обожаватели започнаа да се грижат бидејќи сметаат дека е многу опасно.

‘Каде е неговиот шлем? Несреќа ќе се случи, бидете безбедни! Како не се плаши да вози околу свиоците? ‘, Се само некои од коментарите под видеото. Имаше и такви кои се восхитуваа на вештините на Анри, но сепак преовладуваше загриженоста.

Хенри е најмладиот син на Џулија и Даниел, а имаат и 16-годишни близнаци Хазел и Финеј. Холивудската актерка никогаш не криела дека улогата на мајка и е омилена на сите животни достигнувања. Нејзините миленици пораснаа далеку од центарот на вниманието, а во една прилика таа изјави за Story.hr дека тие дури и не знаат што прави нивната мајка.

„Оваа тема сè уште не се појавила, бидејќи и таа не е толку важна. Тие се само деца, а јас сум нивна мајка, нема потреба да се соочувам со нив. Ќе дознаат еден ден, но дотогаш се само деца чии животи се многу поинтересни од она што го прават нивните родители “, рече актерката.

Таа се опишува себеси како строга мајка и за странските медиуми изјави дека не е од оние родители кои губат контрола и им викаат на своите деца или ги казнуваат, но дека им поставува цврсти граници. Секој проблем го решаваат со зборување. Таа исто така истакна дека таа и нејзиниот сопруг не сакаат нивните деца да бидат разгалени, па затоа ги учат да ги имаат своите секојдневни обврски.