Џулија Робертс слави 19 години брак со маж на чија сопруга ѝ понуди пари за брз развод

29 јуни, 2021
dzulija

Се ближи 19-годишнината од бракот на актерката Џулија Робертс (53) и нејзиниот сопруг Даниел Модера (52).

Таа на поранешната сопруга на нејзиниот сопруг ѝ понудила 10.000 долари за побрзо да се разведе.

Имено, тоа е најдолгата романса на Џулија, но пред да го запознае Даниел мина низ неколку подеми и падови.

Самите почетоци на животот на Џулија биле трагични. Нејзината мајка се развела од нејзиниот татко, а нејзиниот очув ги малтретирал Џулија и нејзиниот брат. Кога имала само 10 години, нејзиниот татко починал, а нејзината мајка успеала да избега од нејзиниот насилен втор сопруг дури кога Џулија се приближувала кон крајот на средното училиште.

Таа била верена двапати, а потоа ја раскинала свршувачката, во случајот на Кифер Сатерленд (54), само три дена пред венчавката, со цел да побегне со другиот.

По две неуспешни веридби, Робертс повторно најде љубов. Таа се запознала со пејачот Лили Ловета (63) и по неполни три недели, завршиле пред олтарот. Ако се верува на Ловета, тие поминале околу една недела заедно пред да се свршат, а помеѓу свршувачката и свадбата поминале само три дена. Таа врска можеби била љубов на прв поглед, но се покажало дека не се еден за друг.

Пред да ја прослават втората годишнина од бракот, тие објавија дека се разведуваат.

Остатокот од 90-тите продолжи за Џулија во слична насока како порано – нејзината кариера продолжи да се развива, но со чести кавги со соработници, додека нејзините романси беа многубројни и траеја кратко. Во 2000 година, таа доживеа уште еден врв во нејзината кариера, освојувајќи го Оскарот за улогата на Ерин Броковиќ во истоимениот филм.

Следната година, додека сè уште беше во врска со актерот Бенџамин Брат (57), на снимањето на филмот „Мексиканец“, таа се запозна и се зљауби во кинематограферот Дани Модера (52), кој веќе беше во брак.

Робертс не ја спречи да влезе во нова љубовна врска, а откако раскина со нејзиниот Брат, наводно ѝ понудила 10 000 американски долари на сопругата на Модер, во случај брзо да се разведе.

Не е познато дали сопругата на Модер ги прифатила парите, но тој поднел барање за развод во секој случај. Џулија брзо беше прогласена за „крадец на сопрузи“, но тоа не ја вознемири премногу.

На 4 јули 2002 година, парот се ожени, а потоа тие одлучија да направат тетоважи со нивните иницијалите. Со текот на годините, Робертс додаде тетоважи на имињата на нивните три деца, ставајќи ги сите на долниот дел на грбот.

Погледнете фотографии од парот во галеријата во текстот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi