ЅИРНЕТЕ ВО РАЈОТ НА ЗЕМЈАТА: Сандра Булок купи 3 луксузни вили, искешира дури 16 милиони долари!

25 март, 2021
shutterstock_1373547167

Американската актерка и продуцентка Сандра Булок (56) неодамна потроши 16,5 милиони долари на три имоти во Малибу и Беверли Хилс, Калифорнија.

Имено, една од недвижнините се наоѓа во ридовите, додека другите две се во првиот ред до океанот. Сандра најпрво купи луксузен дом во престижниот дел на Малибу за 8,5 милиони долари, каде има чувар 24 часа на ден и нејзин прв сосед е нејзината колешка Хали Бери.

Куќата на крајбрежјето се простира на 343 м2, има четири спални и четири бањи. Дневната соба е отворена, светла и пространа и има фантастичен поглед кон океанот и плажата.

Булок потоа купи друг имот во Малибу за 5,3 милиони долари, исто така со поглед на океанот, што е на само неколку врати од првиот имот. Вториот имот се протега на 120 м2 и има две спални, дневна и две бањи.

Последното нешто што го купи славната актерка е бунгалов во планините над Беверли Хилс за 2,7 милиони долари.

Изграден е во 1946 година и неодамна е реновиран. Се простира на 260 м2 и има три спални и три бањи. Дневната соба е пространа и има високи тавани, во куќата има библиотека и базен со водопад во дворот.

Sвездата од „Брзина“ сега поседува околу 17 имоти низ САД, вклучувајќи вила во Тексас со поглед на езерото, како и куќа во Њујорк и Њу Орлеанс.

Погледнете само еден дел од овој прекрасен рај:

imanje Sandre Bulok
imanje Sandre Bulok
imanje Sandre Bulok
imanje Sandre Bulok
imanje Sandre Bulok
imanje Sandre Bulok
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris