Ѕвездата на филмот „DUNE“ воодушеви на црвениот тепих: Зендаја привлече внимание со амазонскиот изглед и беспрекорен стил

4 септември, 2021
327086_profimedia0630278712_ff

Шармантната американска актерка Зендаја ја воодушеви публиката позирајќи на црвениот тепих и 78-от филмски фестивал во Венеција, пред вечерашната премиера на филмот „Dune“, во режија на Дени Вилнев, кој беше особено инспириран од истоимениот роман на Френк Херберт.

Зендаја игра една од главните улоги во овој филм (Чани), и оваа научно-фантастична драма ги собра љубителите на авантурата и борбата за опасната, пустинска планета Аракис.

<p>Na 78. Filmskom festivalu u Veneciji će ostati upamćena kao dramska umetnica sa potencijalom i posebnom harizmom.</p>

За оваа пригода, популарната актерка избра долг, пастелен фустан кој се држи до телото, елегантни салонки, но и необично ланче од зелен мотив кој целосно одговара на темата што таа и нејзините колеги ќе ја претстават пред публиката и жирито.

<p>Na 78. Filmskom festivalu u Veneciji će ostati upamćena kao dramska umetnica sa potencijalom i posebnom harizmom.</p>

Тренди фризурата со „скротени кадрици“ и smokey шминка, која се врати на светските писти, придонесе за парализирачкиот изглед на Амазонка.

<p>Na 78. Filmskom festivalu u Veneciji će ostati upamćena kao dramska umetnica sa potencijalom i posebnom harizmom.</p>

Во ова авантуристичко достигнување, харизматичната Зендаја играше со своите колеги Хавиер Бардем, Ребека Фергусон, Оскар Исак и Џејсон Момоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi