Експерт го анализирал говорот на телото на Меган во интервјуто: „Судејќи според заклучокот, дворецот има од што да се плаши!“

5 март, 2021
opra-vinfri-megan-markl-6-830x0

„Нејзиниот глас е понизок и побавен и го изговара секој збор со паузи и го истакнува. Затоа звучи фактички“

Со нетрпение се чека интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри, сите освен британскиот дворец, кој е загрижен што ќе каже парот. Според експертот за говорот на телото Џуди Џејмс, најавата за разговорот веќе кажа многу за Меган.

– Ако дворецот се надеваше дека слатката енигматична насмевка на Меган Маркл од првиот тизер може да биде вовед во низата нејзини негирања на сите тие драматични прашања во врска со дворот на нејзиниот домаќин, негирања проследени со кикоти, тогаш ова видео каде „ѕвездата на немиот филм“ конечно зборува, одлучно го предложи спротивното – анализира Џуди Џејмс.

– Нејзиниот глас е помал и побавен и секој збор го кажува со паузи и го истакнува. Затоа звучи фактички, а не емотивно. Нејзините очи се движат настрана, што е вообичаено кога се сеќаваме на нешто и на тој начин ги врамуваме зборовите, а потоа додека зборуваме за „ризикот од губење на нештата“, таа ги поместува очите во друга насока, поврзана со гледањето кон иднината “,објасни таа.

Во досега закажаните тизери, Меган Маркл ѝ порачува на Опра дека не се плаши од последиците од интервјуто затоа што „многу работи веќе се изгубени“.

Џуди додаде дека Меган и Опра воспоставуваат контакт „лице в лице“, што го прави нивниот разговор да изгледа како разговор на интелектуално еднакви луѓе.

До одреден степен, нејзините зборови, продолжи Џуди, може да покажат дека Меган бараше утеха, но таа го крена прстот за да покаже дека внимателно размислила како да одговори на сложените прашања.

Да потсетиме, британските медиуми пишуваат дека телевизиската мрежа во Велика Британија, ITV, може да се откаже од прикажување на интервјуто за кое му платиле на американскиот CBS повеќе од милион фунти!

Станува збор за интервју за кое со денови не се зборува, она што Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) ѝ го дадоа на Опра Винфри (67).

Причината, како што велат, е здравствената состојба на принцот Филип (99), сопругот на кралицата Елизабета Втора (94), со оглед на тоа што деновиве му било оперирано срцето и тврдат дека тој не е во најдобра состојба.

Британската јавност и обожавателите на кралското семејство ги молат Меган и Хари да го запрат ова интервју, наводно токму поради принцот Филип.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris