ЕКСПЕРТ ЗА ФОТОГРАФИЈА: Кејт Мидлтон воодушеви со фотографија од Шарлот

9 август, 2021
profimedia-0582139687

Војвотката и војводата од Кембриџ, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, објавија фотографија на нивниот официјален профил на Инстаграм од нивната шестгодишна ќерка Шарлот, која држи пеперутка.

„Сакавме да ги споделиме со вас овие прекрасни пауни и црвени адмирални пеперутки како дел од иницијативата Big #ButterflyCount што се одржува низ Велика Британија. Организацијата „Зачувај пеперутки“ не охрабрува сите да ги изброиме овие неверојатни суштества, бидејќи не само што се убави, туку се и исклучително важни. Пеперутките се витални делови на екосистемот како опрашувачи и компоненти на синџирот на исхрана“, велат тие под фотографиите направени од Кејт, војвотката, за која фотографијата е едно од нејзините омилени хобија.

„Светот во кревки раце“, „Таа е толку симпатична“, „Ова е прекрасно и носи толку многу позитивни вибрации“, „Имаме прекрасна принцеза Шарлот. Ви благодариме Кејт и Вилијам што ни ја дадовте оваа прекрасна англиска роза“, им рекоа ентузијастичките следбеници.

Да потсетиме, Кејт и принцот Вилијам, имаат три деца, осумгодишниот принц Џорџ, шестгодишната Шарлот и четиригодишниот принц Луис кои станаа првиот машки член на кралското семејство што не ја прескокна својата сестра во наследна линија само затоа што е момче.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi