Естетски хирург открива кои познати личности биле подложени на пластична операција и што смениле

20 февруари, 2021
1_ul54C26V5D5U0mVx0A9IKg

Козметичкиот хирург од Беверли Хилс стана ѕвезда на социјалната мрежа ТикТок и може да се пофали дека неговите објави собрале повеќе од 11 милиони лајкови.

Причината за неговата популарност лежи во фактот што тој лесно ги открива тајните на пластичната хирургија. Д-р Чарлс С. Ли е познат на социјалните мрежи под корисничкото име drlee90210, што го создаде со додавање на поштенски код на Беверли Хилс на неговото презиме.

Може да се пофали и со одлична комуникација со своите следбеници, а голем број од нив беа заинтересирани за мислењето на др. Ли за естетските корекции на кои претрпеле некои од sвездите од А-листата. Хирургот ги анализирал фотографиите на познати дами, а меѓу првите на списокот биле и претставници на кланот Кардашијан.

 | Autor: Screenshot

Иако Кајли Џенер ги демантираше информациите дека подлегнала на естетски зафати многу години, споредбата на нејзините фотографии раскажува сосема друга приказна. Кајли правеше операција на веѓите, липосукција на образите, обликување на брадата, операција на носот, како и филер за усни.

 | Autor: Screenshot

Иако нејзината двегодишна сестра Кендал Џенер важи за природна убавица, се чини дека естетската хирургија има прсти и во нејзиниот изглед. Д-р Ли верува дека успешната манекенка го стеснила носот и ги кренала веѓите. И според докторот, естетската хирургија не и е непозната на нејзината најдобра пријателка Бела Хадид. Уште една успешна манекенка го должи својот изглед на низа естетски корекции, а на списокот се наоѓаат липосукција на образите, отстранување на маснотии, операција на носот, подигнување на очните капаци и полнила.

@drlee90210

Reply to @gmgossip Disclaimer: I am not her surgeon. Just my opinion. She looks stunning! #fyp #foryou #foryoupage #DoItBold

♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi