Еве како изгледаат родителите на сестрите Тамара и Тијана и на кого личат пејачките (ФОТО)

1 септември, 2021
tt

Едни од најпознатите сестри во светот на музиката во целиот регион се нашите популарни пејачки Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ.

Јавноста веќе со години знае колку тие се сакаат и колку скогаш кога можат, заедно го поминуваат времето, но освен тие две во нивното друштво многу често е присутна уште една дама.

Станува збор за нивната мајка Бран(к)а која неретко ја гледаме на фотографиите на двете пејачки.

Нивната мајка инаку има српско потекло, па се омажила за нивниот татко Велко во Скопје, со кого по извесен број години минати во брак ќе се разведе, но сепак потоа ќе останат во  блиски релации и пријателски односи

„Имав 18 години кога родителите ни се разведоа, Тамара не баш добро го прифати тоа, а јас веќе бев созреана. Сметав дека подобро е добар развод, него лош брак. Иако веќе не живеевме заедно татко ми често го гледав бидејќи беше професор на музичката академија каде студирав. Од денешна перспектива тоа се страшни моменти“ – се присети во една прилика Тијана.

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi