Еве како познатите го слават Денот на вљубените!

14 февруари, 2021
ваве

Додека некои парови не го слават Денот на вљубените, американските sвезди не пропуштаат да го одбележат со романтични вечери и честопати со милиони подароци. Некои веруваат дека вистинската љубов нема цена и дека сè не е во подароците, но овие славни парови го докажуваат спротивното.

Пејачката Бијонсе (39) пред 11 години доби подарок мобилен телефон од нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи (51). Немаше да биде премногу скапо ако музичарот не потрошеше 25.000 $ на златна маска.

24sata

Иако веќе не се заедно, пејачот Џастин Бибер (26) и Селена Гомез (28) за некое време беа, како што тврдеа обожавателите, најслатката двојка на социјалните мрежи. Неговата љубов кон Селена беше снимена на Денот на вљубените 2011 година.

American Music Awards - Justin Bieber and Selena Gomez

Бибер потоа купи цела продавница за цвеќиња полна со рози и лалиња за 12.500 американски долари и ја испрати на Селена. Но, оваа година изненадувањето нема да го добие Селена, туку манекенката Хејли Болдвин (24).

FILE PHOTO: Singer Bieber and his wife Hailey Baldwin pose at the premiere for the documentary television series "Justin Bieber: Seasons" in Los Angeles

Се потруди и пензионираниот англиски фудбалер Дејвид Бекам (45), кој воопшто не штеди кога станува збор за купување подароци за својата сакана сопруга.

24sata

Викторија (46) за Денот на вљубените 2006 година доби дијамантски ѓердан, вреден околу осум милиони долари. Двојката го прослави Денот на вљубените на јахта.

Кортни Кокс (56) на еден поранешен сопруг Дејвид Аркет (49) му подари старомоден рингишпил со коњи вреден 45.000 американски долари за еден Ден на вљубените.

The Art of Elysium 2nd Annual Heaven Gala - Los Angeles

Иако сега се разведуваат, Кание Вест (43) во 2013 година и подари алка вредна скоро 450.000 американски долари на Ким Кардашијан (40). Следната година Кание направи уште еден напор и и подари на Ким илјада рози.

FILE PHOTO: Kim Kardashian and Kanye West attend a Vanity Fair Oscar party in Beverly Hills
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi