Еве што јапонските астролози му „прорекоа“ на Новак Џоковиќ, една работа ќе ве изненади!

27 март, 2021
Untitled design_1000x0

Еден од најдобрите тенисери во светот, Новак Џоковиќ, ја започна 2021 година на најдобар начин. Победи во Мелбурн во финалето на Данило Медведев и го однесе првиот трофеј на важна локација, каде што, како што е докажано, победува веќе подолго време.

Ѕвездите се очигледно на негова страна, бидејќи, како што тврдат јапонски астролози, ова е посебна ГОДИНА НА НОВАК!

Јапонскиот хороскоп тврди дека годината пред нас е истовремено и годината во која луѓето родени во знакот број 4 (како Новак) имаат големи шанси за успех на професионален план, но и многу пошироко.

Ова во моментов не само што е добар период, туку е и нивна година на развој, бидејќи во 2021 година ќе можат да постават солидна основа за иднината.

Луѓето родени во знакот на бројот 4 значи дека чекаат не само за непосреден успех оваа година, туку и можност да ги постават темелите за иден развој, не само на личен и професионален план, туку и во рамките на семејството, .

Таквите години се случуваат само во време кога одреден број од јапонските хороскопи е во октагонот на среќните насоки на истокот – што е случај со бројот 4 во 2021 година.

Новак треба добро да ја искористи оваа година, со цел да го олесни неговиот напредок во следните девет години, сè додека трае еден јапонски астролошки циклус.

Знаеме дека на крајот на минатата година, Новак ги започна првите чекори во создавањето можности за отворање на своја тениска академија-школа, што би му било главно занимање кога ќе престане да игра тенис, но и можност да ја исполни својата желба да ја направи Србија ништо помалку од светската моќ на тенисот.

Понекогаш губиме надеж, гледајќи лоши и злобни луѓе како прават многу, но не треба да губиме надеж. Светот всушност им припаѓа на храбрите кои го сакаат доброто, и, ќе видите, на крајот, доброто секогаш победува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris