Отец Томас не го ни погледна роденденскиот подарок: Меган со овој гест призна дека не го сака тоа во нејзиниот ИВОТ

8 август, 2021
profimedia-0473229185

Меган Маркл доби подарок од нејзиниот татко Томас Маркл за нејзиниот роденден

Меган Маркл, војвотката од Сасекс и сопруга на принцот Хари, оваа недела го прослави својот 40 -ти роденден и за прв пат од раѓањето на малата Лилибет Дијана, се појави пред екраните во видео порака, а потоа вниманието на сите гледачи го привлеко фотографиите од нивната ќерка.

Таа го прослави својот роденден со блиски пријатели, околу 60 од нив за кои организираше специјална забава, но самата прослава падна во втор план откако некои светски медиуми објавија дека Меган била понижена на нејзиниот роденден затоа што не одговарала на новата женска работа иницијатива 40 x 40 онака како што очекуваше.

Сега медиумите добија нов детал во врска со подарокот што ѝ го испрати нејзиниот татко Томас Маркл за роденденот со кого, како што е познато, Меган не е во добри односи. Меѓу многуте подароци, имено, Меган доби букет цвеќиња од нејзиниот татко. ТМЗ известува дека букетот содржел црвени рози и две бели кои ги симболизирале децата на Меган и Хари, малиот Арчи и Лили, но Меган дури и не се заблагодарила за подарокот.

Од друга страна, членовите на кралското семејство, кои беа напуштени од Сасексови пред година и пол, на социјалните мрежи ѝ го честитаа роденденот, но не е познато дали некој од дворецот разговарал со славеничката и принцот Хари.