ГО МОЛЕЛА ВО СОЛЗИ: Откриено е зошто Кејт не била на откривањето на споменикот на принцезата Дајана

27 јули, 2021
profimedia-0612954775

Принцот Вилијам присуствуваше на откривањето на статуата на неговата покојна мајка, принцезата Дајана, без неговата сопруга Кејт и нивните три деца во четвртокот, 1 јули, иако изворите рекоа дека тој очајно сакал војвотката од Кембриџ во тоа време да биде со него. „Од почит кон принцовите, Хари и Вилијам, кралското семејство сакаше само синовите на Дајана да присуствуваат на настанот, за да се избегне голема јавна афера“, изјави извор за Us Weekly.

„Кејт дефинитивно го поддржуваше Вилијам сè додека не беше физички таму и навистина сакаше да присуствува, но семејството во целина одлучи дека е најдобро за децата и таа да остане дома“, вели упатените, додавајќи дека семејството одлучило пред неколку недели „ кој ќе биде на церемонијата. Бидејќи не можеше да биде таму лично, Кејт беше дома со децата, седумгодишниот принц Џорџ, шестгодишната принцеза Шарлот и тригодишниот принц Луис.

‘Кога ѝ рекоа дека нема да можат да присуствуваат на настанот, таа беше многу тажна. Таа во солзи го молеше Вилијам да стори сé што е во негова моќ да биде со него, но сите едногласно одлучија дека тоа не е можно “, вели изворот. Иако на Кејт не и беше дозволено да биде таму, на настанот беше дозволено да присуствуваат блиското семејство на Дајана, членови на комитетот за статуи, скулпторот Иан Ранк-Бродли и градинарскиот дизајнер Пип Морисон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi