ГО ПЛУКАА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО И ТОТАЛНО ГО УНИШТИЈА, СЕГА САКААТ ДА СЕ ВРАТАТ: После сѐ, Меган и Хари сакаат да одат во Велика Британија, а причината е ШОКАНТНА

18 јули, 2021
Screenshot_6

И покрај сите непријатности што им ги овозможи кралскиот живот, потоа летот за Калифорнија и интервјуто со Опра, војводата и војвотката од Сасекс сакаат кралско крштевање за нивната Лилибет Дијана во присуство на кралицата Елизабета.

Овие намери на парот Хари наводно ги изјавил за време на неговиот престој во Велика Британија на почетокот на јули кога пристигнал да ја открие статуата на неговата покојна мајка, принцезата Дијана, со неговиот брат.

„Хари им рече на неколку луѓе дека Лили, исто како и нејзиниот брат, сакаат да ја крстат во Виндзор“, изјави кралски извор за „Daily Mail“, додавајќи дека со нетрпение го очекуваат моментот кога тоа ќе го дозволат.

Ова ќе биде прва посета на Меган Маркл на Велика Британија откако ја напушти функцијата минатата година. Интересно е што Лили, дури шест недели по раѓањето, според официјалната кралска веб-страница, сè уште не го доби осмото место во редот за наследството што ѝ припаѓа.

Разбирливо е дека списокот ќе се ажурира дури по крштевањето, кога Лили ќе го турне вториот син на кралицата Ендру на деветтото место.

Нејзиниот брат Арчи беше крстен од архиепископот во 2019 година во строга тајност во капелата Свети Ѓорѓи во Виндзор, а меѓу 25-те поканети гости кои дискретно пристигнаа тој ден преку задниот влез, не беше и кралица.

Иако е традиција кумовите на кралските бебиња да бидат објавени однапред, не подоцна од утрото на крштевањето, Хари и Меган одбија и не потврдија никакви имиња.

Бидејќи инсистирале на приватна церемонија од 25 лица и не го откриле идентитетот на кумовите на Арчи, Хари и Меган се соочиле со бројни реакции во тоа време.

„Крштевањето никогаш не смее да биде приватно. Тоа е јавен приказ на Божјата љубов”, изјави за ВВС деканот на Челмсфорд, Николас Хеншал.

Војводата и војвотката од Кембриџ им дозволија на медиумите да го следат секое крштевање на нивните деца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi