Гордон Ремзи ОЧАЕН: Ќерка му влегува во РИЈАЛИТИ, а еве како изгледа во БИКИНИ!

5 мај, 2021
gordon-ramsay-daughter-holly-t

Холи, ќерката на Гордон Ремзи, се појави на аудиција за британското реално шоу „Love Island“. Славниот готвач е очаен, но неговата ќерка веќе потпиша договор, се спакува и снимањето ќе започне во јуни.

Познатиот готвач, кој се прослави во ријалити програмите за готвење,, со месеци ја убедуваше Холи (21) да не влегува во шоуто. Таа, патем, студираше мода. Учествуваше и на неколку модни ревии, започна да заработува како модел, но сето тоа го остави за да се појави во егзотичното ријалити шоу ова лето.

Холи е втора ќерка на Ремзи (54) од пет деца, колку што има со нејзиниот сопруг Тања. Таа честопати го придружуваше својот татко на премиери и коктели и се чинеше дека многу и се допаѓа „црвениот тепих“.

Ќерка му се запиша на Conde Nast College of Fashion and Design во Лондон, и редовно се појавуваше со своето семејство во семејните емисии за готвење на нејзиниот татко на „Готвење со Матилда“ и „Бранч на Ремзи“ на CBBC .

Продуцентите на „Love Island“ рекоа дека се пресреќни што Холи ќе учествува, затоа што „навистина сакаа да ја добијат“.

„Со месеци преговаравме со Холи за нејзиното влегување во шоуто. Тоа ќе биде возбудливо засилување за тимот и ќе им се допадне на гледачите. Таа се однесува многу убаво, таа е вредна и не ја третираме како „ѕвездата на тато“. Таа успеа да го најде патот и ќе биде многу успешна – велат продуцентите.

Холи наскоро ќе отпатува за Мајорка да им се придружи на другите членови на тимот, вклучувајќи го и Харли (24), синот на поранешниот боксер Најџел Бен.